Нашр этиш

Xalq deputatlari vilоyat Kengashining mahalliy byudjetni shakllantirish va ijrо etish, iqtisоdiy islоhоtlarni amalga оshirish hamda tadbirkоrlikni rivоjlantirish masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi


Kоmissiya raisi
 

Mamatkarimov Odiljon Oxundedaevich

40-Uychi saylov okrugidan deputat, Namangan muhandislik-texnologiya instituti rektori


Kоmissiya a`zоlari

1. -
46-Xamza ko’prik saylov okrugidan deputat,
 
2. Rapiqov Toxirjon Yuldashboevich
56-Sharq Yulduzi saylov okrugidan deputat, Yangiqo’rg’on tumani hokimi

3. Bozorov Xayrullo Xayitbaevich
19-Gulbog’ saylov okrugidan deputat, Namangan viloyati hokimi
 
4. Turaxodjaev  Anvar Imammuxamadovich
23-Kosonsoy saylov okrugidan deputat, Kosonsoy tuman obodonlashtirish boshqarmasi boshligi

5. Ibragimov Avaz Qambarovich
24-Nurobod saylov okrugidan deputat, “Texno standart Test” MCHJ rahbari

6. Maxkamov Abdumutalli Mamadalievich
54-Xamid Olimjon saylov okrugidan deputat, CHortoq tumani “Chortoq Bosh bekat” xususiy korxonasi rahbari

7. Juraev Baxtiyor Bakidjanovich
16-Oltin vodiy saylov okrugidan deputat, "O’zneftmahsulot" aktsiyadorlik kompaniyasiga qarashli "To’raqo’rg’on neft bazasi" unitar korxonasi  direktori

8. Abrorov Ikromidin Botirovich
2-Pop saylov okrugidan deputat, Pop tumanidagi “RIVOJ-KELAJAK JILOSI" xususiy korxonasi raxbari
 
9. Muxamadieva Nargiza Lapasovna
60-Zarkent saylov okrugidan deputat, O'zLiDeP Namangan viloyat Kengashi huzuridagi "Siyosiy ta’lim" markazi rahbari


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining qоnuniylik, huquq-tartibоt va fuqarоlar havfsizligini ta`minlash masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi 
 
Kоmissiya raisi

Karimov Baxodir Abduganievich
26-Guliston saylov okrugidan deputat, O’zbekiston Respublikasi Advokatlar palatasi hududiy boshqarmasi boshlig’i

Kоmissiya a`zоlari
 
1 Fayzullaev Tursunboy
31-Isfarxon saylov okrugidan deputat, Namangan Davlat Universiteti professori

2 Nuriddinov Alimjon
36-G’alcha saylov okrugidan deputat, “Nuroniy” jamg’armasi Namangan viloyat kengashi raisi
 
3 Umarov Abdusalom Vaxitovich
33-Isoqcho’yan saylov okrugidan deputat, Namangan davlat universiteti rektori

4 Abdurahimova Dilorom Olimjanovna
30-Ittifoq saylov okrugidan deputat, 26-sonli «Mexribonlik uyi»direktori, O’zbekiston XDP viloyat kengashi raisi

5 Muxiddinov Fazliddin Patxullaevich
43-Mashad saylov okrugidan deputat, Uychi tumani Mashad qishloq vrachlik punkti mudiri

6 Oxunov Axmadjon Alievich
49-G’alaba saylov okrugidan deputat, Norin tumanidagi “Axmadjon Alijon ota” fermer xo’jaligi boshlig’i

7 Arslonov Ilxomjon Marufjonovich
6-Serob saylov okrugidan deputat, CHust “Tumangazta’minot» korxonasi, boshlig’i

8 Djuraev Azamjon Sarimsakovich
30-Ittifoq saylov okrugidan deputat, Uchqo’rg’on tuman Tibbiyot birlashmasiga qarashli Qo’g’ay shifoxonasi jarroxlik bo’limi vrach
 
9. Baxramov Nodir Odilxanovich
32-Navoiy saylov okrugidan deputat, Namangan «Shamshir» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining ijtimоiy-madaniy rivоjlantirish, yoshlar siyosati va sоg'lоm avlоd masalalari bo’yicha dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Matkarimov Paxridin Juraevich
22-Qo’qumbоy saylоv оkrugidan deputat, Namangan muhandislik-pedagоgika instituti rektоri

Kоmissiya a`zоlari

1 Abdulxodiev Alisher Abdusalomovich
9-Varzik saylov okrugidan deputat, Chust tumani hokimi

2 Muminov Solijon Djalilovich
29-G’ishtko’prik saylov okrugidan deputat, Tadbirkorlar va ishbilarmonlar xarakati-O’zbekiston Liberal demokratik partiyasi viloyat Kengashi raisi, viloyat sog’liqni saqlash boshqarmasi boshlig’i

3 Mavlanov Abduvali Xayrullaevich
50-To’da saylov okrugidan deputat, Norin tumani tibbiyot birlashmasi boshlig’i 

4 Maxmudov Baxriddinxon Juraevich
8-Olmos saylov okrugidan deputat, Namangan muxandislik pedagogika instituti kasb ta’limi fakulteti dekani 

5 Maxkamova Mavluda Islomovna
18-Gurtepa saylov okrugidan deputat, Mingbuloq tumanidagi 43-umumta’lim maktabi direktori

6 Mamasolieva Nafisa Tursunqulovna
39-Rovot saylov okrugidan deputat, Uychi tumanidagi Sport kolleji direktori

7 Xakimov Ismoil Pattaevich
21-Chindovul saylov okrugidan deputat, Kosonsoy tuman tibbiyot birlashmasiga qarashli “Obodon” QVP mudiri
 
8 Xolmirzaeva Naimaxon SHomirzaevna
51-G’alaba saylov okrugidan deputat, Norin tuman davlat sanitariya epidemologiya nazorati markazi bosh vrachi vazifasini bajaruvchi 

9 To’xtanazarov Olimjon Abdunazarovich
4-Umrzokov saylov okrugidan deputat, Pop tumani "Alpomish-sher" mas’uliyati cheklangan jamiyati ijrochi direktori
 

Xalq deputatlari vilоyat Kengashining sanоat, transpоrt, qurilish, kоmmunal va ahоliga xizmat ko’rsatish masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Usmanov  Muxammad Maxmudjanovich
14-Xo’jand 9-Varzik saylov okrugidan deputat, Namangan viloyati "Ikkilamchi qora metall" sho’ba korxonasi direktori

Kоmissiya a`zоlari

1 Nurmatov Baxromjon Satimbaevich
45-Qayqi saylov okurgidan deputat, Uchqo’rg'on tumani xokimi

2 Umarov Baxtiyor Ganievich
35-Toshbuloq saylov okrugidan deputat, Namangan tumani  “ISTIQLOL TEKSTIL DIZAYN” mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori 

3 Asqarov Shuxratjon Nosirovich 
38-Irvadon saylov okrugidan deputat, “O’zbekiston xavo yo’llari” milliy aviakompaniyasi xalqaro “Namangan” aeroporti DUK direktori

4 Davranov Shuxrat Abdulxaevich
34-Tepaqo’rg’on saylov okrugidan deputat, “Namangan hududiy elektr tarmoqlari korxonasi” AJ direktori
 
5 Oxunov Rustam Axmedjanovich
7-Sabzazor saylov okrugidan deputat, Namangansuvќurilish mas’uliyati cheklangan jamiyati direktorlar kengashi raisi

6 Ismoilov Ikromjon Usmonjonovich
17-Jomashuy saylov okrugidan deputat, “Namanganavtoyo’l” hududiy yo’llardan foydalanish tashkiloti direktori

7 Turdiev Toxir Jakparalievich
52-Binokor saylov okrugidan deputat, “Vodiygazta’minot” unitar korxonasi Namangan viloyat filiallari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi boshlig'i

8 Xusainov Sayfiddin Maxmudovich
27-Kurashxona saylov okrugidan deputat, "Namangan hududiy elektr tarmoqlari korxonasi" AJ direktorining kapital qurilish va umumiy masalalar bo’yicha o’rinbosari

9 Madraximov Isakjon Jo’raevich
3-Nayman saylov okrugidan deputat, “Pop non savdo” MCHJ raisi


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining agrar, suv xo’jaligi va ekоlоgiya masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Tojibaev Zokirjon Sobiddinovich
37-O’zbekiston saylov okrugidan deputat, Namangan viloyat  “Chorvachilik ozuqa ta’minot” bosh birlashmasi raisi

Kоmissiya a`zоlari

1 Xomidov Abduraim
15-Shahand saylov okrugidan deputat, “Shahand xumo qushi” fermer xo’jaligi raxbari

2 Kaimov Nosirjon Zakirjanovich
12-Ibrat saylov okrugidan deputat, To’raqo’rg’on tumani hokimi

3 Mirzaeva Xalchaxon
13-Sayram saylov okrugidan deputat, To’raqo’rg’on tumanidagi “Xaticha aya” fermer xo’jaligi rahbari

4 Turg’unova Mamuraxon Egamberdievna
41-Jiydakapa saylov okrugidan deputat,  Uychi tumanidagi “Otaboy sulolasi Otabek” fermer xo’jaligi rahbari

5 Abdullaev Ravshan Nabievich
42-Yorkatay saylov okrugidan deputat, O’zbekiston XDP Uychi tuman Kengashi raisi, Uychi tumani Fermerlar Kengashi raisi

6 Muydinxujaev Hamitxоn
20- Kоsоn saylоv оkrugidan deputat, «Chashmai Safed» qishlоq xo’jalik kоrxоnasi rahbari

7 Imomova Mavluda Fayzullaevna
10-Shurkent saylov okrugidan deputat, Baymoq QFY raisi 

8 Xojiev Obobakir Sodiqovich
55-Bobur saylov okrugidan deputat, Z.M.Bobur agrosanoat firmasi rahbari
 
9 Maqsudov Olimjon Fayzullaevich
1-Toshmatov saylov okrugidan deputat, O’zbekiston “Adolat”SDP  Namangan viloyati Kengashi raisi


Xalq deputatlari vilоyat Kengashining reglament va deputatlik оdоbi masalalari dоimiy kоmissiyasi tarkibi
 
Kоmissiya raisi

Maxkamova Zulayxo Baxriddinovna
57-Yangiqo’rg’on saylov okrugidan deputat, Kasaba uyushmalari  federatsiyasi viloyat kengashi raisi

Kоmissiya a`zоlari

1 Bekxodjaev Baxodir Mamatovich
25-To’quvchi saylov okrugidan deputat, Namangan shahar hokimi

2 Maqsudov  Muxamadjon
58-Birlashgan saylov okrugidan deputat, "Sport" teleradiokanali direktori

3 Esonbaeva Diloram Maxamadjanovna
44-Uchќo’rѓon saylov okrugidan deputat, Uchќo’rѓon Pedagogika kolleji direktori

4 Parpiev Maxmud Mamatovich
53-Chortoq cho’yan saylov okrugidan deputat, “Namangan xaqiqati”gazetasi bosh muxarriri

Xоmidоv Abduraim
28-Taxta ko’prik saylov okrugidan deputat, Namangan viloyat ko’p tarmoqli tibbiyot markazi kardiorevmatologiya bo’limi mudiri

6 Sirojidinov Raxmonidin Fayzidinovich
5-Chodak saylov okrugidan deputat, Pop tuman yo’l xo’jaligi pudrat ta’mirlash-foydalanish korxonasi boshlig’i

7 Dadaboev Lukmonjon Ismoilovich
59-Zarbdor saylov okrugidan deputat, Namangan  nasos stantsiyalari energetika va aloka boshqarmasi boshligi o’rinbosari

8 Qodirov Hasanboy
48-Xaqqulobod saylov okrugidan deputat, "O'zagrosug'urta" Noirin tumani bo'limi boshlig'i